  • NRSH681M16V10X12.5F
NRSH681M16V10X12.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRSH681M16V10X12.5F
HK JDW NO:
10881-NRSH681M16V10X12.5F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% Bulk 1.33A 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSH681M16V10X12.5F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    39mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.1088mA
  • Ripple Current
    1.33A
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm