  • NRSH152M63V16X35.5F
NRSH152M63V16X35.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRSH152M63V16X35.5F
HK JDW NO:
10881-NRSH152M63V16X35.5F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1.5mF Capacitor 20% Bulk 3.04A 7.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRSH152M63V16X35.5F
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5mF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    21mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.945mA
  • Ripple Current
    3.04A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.09
  • Length
    35.5mm