  • NRSG820M100V10X20F
NRSG820M100V10X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRSG820M100V10X20F
HK JDW NO:
10881-NRSG820M100V10X20F
Description:
82μF Capacitor 375mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSG820M100V10X20F
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    82μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    0.082mA
  • Ripple Current
    375mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    130 mΩ
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20mm