  • NRSG151M50V10X12.5F
NRSG151M50V10X12.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRSG151M50V10X12.5F
HK JDW NO:
10881-NRSG151M50V10X12.5F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% Bulk 979mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSG151M50V10X12.5F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.075mA
  • Ripple Current
    979mA
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • ESR
    61 mΩ
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm