  • NRSA471M63V12.5X25
NRSA471M63V12.5X25
advertisement
Manufacturer No:
NRSA471M63V12.5X25
HK JDW NO:
10881-NRSA471M63V12.5X25
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% 880mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA471M63V12.5X25
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    318mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    880mA