  • NRSA101M10V5X11TBSTF
NRSA101M10V5X11TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRSA101M10V5X11TBSTF
HK JDW NO:
10881-NRSA101M10V5X11TBSTF
Description:
100μF Capacitor 20% 130mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA101M10V5X11TBSTF
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.16Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.03mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm