  • NRSA100M35V5X11TBF1F
NRSA100M35V5X11TBF1F
advertisement
Manufacturer No:
NRSA100M35V5X11TBF1F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRSA100M35V5X11TBF1F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 50mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA100M35V5X11TBF1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    19.9Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0105mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%