  • NRS5030T4R7MMGJV
NRS5030T4R7MMGJV
advertisement
Manufacturer No:
NRS5030T4R7MMGJV
HK JDW NO:
782-NRS5030T4R7MMGJV
Datasheet:
NRS5030T4R7MMGJV
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.6A 45.5 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NRS5030T4R7MMGJV
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.9mm
  • Current Rating
    2.6A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    45.5mOhm Max
  • Max DC Current
    2.6A
  • Frequency - Self Resonant
    31MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    3.1A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm