  • NRM683K400F
NRM683K400F
advertisement
Manufacturer No:
NRM683K400F
HK JDW NO:
10881-NRM683K400F
Datasheet:
NRM683K400F
Description:
68nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NRM683K400F
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Lead Pitch
    15mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    7124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm