  • NRM104K250TRF
NRM104K250TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRM104K250TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRM104K250TRF
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NRM 100nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NRM104K250TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    NRM
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    4922
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Length
    12.5mm
  • Width
    5.5mm