  • NRLM682M25V25X25F
NRLM682M25V25X25F
advertisement
Manufacturer No:
NRLM682M25V25X25F
HK JDW NO:
10881-NRLM682M25V25X25F
Datasheet:
NRLM682M25V25X25F
Description:
6.8mF Capacitor 20% Bulk 3.47A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLM682M25V25X25F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    78mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    1.23693mA
  • Ripple Current
    3.47A
  • Tan Delta
    0.4
  • Diameter
    25mm
  • Height
    25mm