  • NRLM472M63V25X40F
NRLM472M63V25X40F
advertisement
Manufacturer No:
NRLM472M63V25X40F
HK JDW NO:
10881-NRLM472M63V25X40F
Datasheet:
NRLM472M63V25X40F
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 4.86A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLM472M63V25X40F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    81mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.63245mA
  • Ripple Current
    4.86A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.25
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm