  • NRLM153M50V30X50F
NRLM153M50V30X50F
advertisement
Manufacturer No:
NRLM153M50V30X50F
HK JDW NO:
10881-NRLM153M50V30X50F
Datasheet:
NRLM153M50V30X50F
Description:
15mF Capacitor 20% Bulk 6.44A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLM153M50V30X50F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    2.59808mA
  • Ripple Current
    6.44A
  • Tan Delta
    0.3
  • Diameter
    30mm
  • Height
    50mm