  • NRLFW330M400V22X20F
NRLFW330M400V22X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRLFW330M400V22X20F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRLFW330M400V22X20F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 20% Bulk 200mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLFW330M400V22X20F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.024Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Leakage Current
    0.34467mA
  • Ripple Current
    200mA
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    22mm
  • Height
    20mm