  • NREHL681M16V8X20F
NREHL681M16V8X20F
advertisement
Manufacturer No:
NREHL681M16V8X20F
HK JDW NO:
10881-NREHL681M16V8X20F
Description:
680μF Capacitor 20% 1.05A 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NREHL681M16V8X20F
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    TIN
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.1088mA
  • Ripple Current
    1.05A
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    8mm
  • Height
    20mm