  • NRE-WY102M16V10X20F
NRE-WY102M16V10X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-WY102M16V10X20F
HK JDW NO:
10881-NRE-WY102M16V10X20F
Description:
1000μF Capacitor 960mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-WY102M16V10X20F
  • Capacitance
    1000μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    130°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Ripple Current
    960mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    73 mΩ
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20mm