  • NRE-SX220M25V5X7F
NRE-SX220M25V5X7F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-SX220M25V5X7F
HK JDW NO:
10881-NRE-SX220M25V5X7F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% 160mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-SX220M25V5X7F
    Select All
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    490mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Leakage Current
    0.0055mA
  • Ripple Current
    160mA