  • NRE-SW470M16V6.3X7F
NRE-SW470M16V6.3X7F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-SW470M16V6.3X7F
HK JDW NO:
10881-NRE-SW470M16V6.3X7F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-SW470M16V6.3X7F
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    7mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C