  • NRE-SW2R2M50V4X7TBSTF
NRE-SW2R2M50V4X7TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRE-SW2R2M50V4X7TBSTF
HK JDW NO:
10881-NRE-SW2R2M50V4X7TBSTF
Description:
2.2μF Capacitor 17.5mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-SW2R2M50V4X7TBSTF
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    17.5mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    7800 mΩ
  • Diameter
    4mm
  • Length
    7mm