  • NRE-SW221M16V6.3X7F
NRE-SW221M16V6.3X7F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-SW221M16V6.3X7F
HK JDW NO:
10881-NRE-SW221M16V6.3X7F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-SW221M16V6.3X7F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    7mm