  • NRE-SW100M25V5X7F
NRE-SW100M25V5X7F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-SW100M25V5X7F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRE-SW100M25V5X7F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 85mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-SW100M25V5X7F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Ripple Current
    85mA
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm