  • NRE-S330M35V6.3X7TBSTF
NRE-S330M35V6.3X7TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRE-S330M35V6.3X7TBSTF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRE-S330M35V6.3X7TBSTF
Package:
Description:
33μF Capacitor 60mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-S330M35V6.3X7TBSTF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    Box
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Ripple Current
    60mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    6030 mΩ
  • Diameter
    6.3mm
  • Length
    7mm