  • NRE-S221M16V6.3X7TBF
NRE-S221M16V6.3X7TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRE-S221M16V6.3X7TBF
HK JDW NO:
10881-NRE-S221M16V6.3X7TBF
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 110mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-S221M16V6.3X7TBF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    Box
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Ripple Current
    110mA
  • ESR
    1210 mΩ
  • Diameter
    6.3mm
  • Length
    7mm