  • NRE-HL392M25V18X31.5F
NRE-HL392M25V18X31.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-HL392M25V18X31.5F
HK JDW NO:
10881-NRE-HL392M25V18X31.5F
Description:
3.9mF Capacitor 20% 4.17A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-HL392M25V18X31.5F
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9mF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.975mA
  • Ripple Current
    4.17A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.18
  • Diameter
    18mm
  • Height
    31.5mm