  • NRE-FL4R7M50V5X11F
NRE-FL4R7M50V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-FL4R7M50V5X11F
HK JDW NO:
10881-NRE-FL4R7M50V5X11F
Description:
NRE-FL 4.7μF Capacitor 88mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-FL4R7M50V5X11F
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Ripple Current
    88mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1900 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm