  • NRE-FL330M25V5X11TBF
NRE-FL330M25V5X11TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRE-FL330M25V5X11TBF
HK JDW NO:
10881-NRE-FL330M25V5X11TBF
Description:
NRE-FL 33μF Capacitor 150mA
Step5Bar-code shipping tag
NRE-FL330M25V5X11TBF
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Ripple Current
    150mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    900 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm