  • NPX104K275VX2MF
NPX104K275VX2MF
advertisement
Manufacturer No:
NPX104K275VX2MF
HK JDW NO:
10881-NPX104K275VX2MF
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NPX104K275VX2MF
    2
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5124
  • Voltage
    310V
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%