  • NP06DB2R2M
NP06DB2R2M
advertisement
Manufacturer No:
NP06DB2R2M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NP06DB2R2M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NP06DB2R2M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NP06DB2R2M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    N, P Type
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.287W 7.50mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    3.2A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    29mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    53MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2830
  • Rated Current-Max
    2.8A
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm