  • SER2817H-153KL
SER2817H-153KL
advertisement
Manufacturer No:
SER2817H-153KL
HK JDW NO:
3194-SER2817H-153KL
Package:
Datasheet:
SER2817H-153KL
Step5Bar-code shipping tag
SER2817H-153KL
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    0.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.00282Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    28A
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • Self Resonant Frequency
    16MHz