  • NNR4R7M50V5X11F
NNR4R7M50V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NNR4R7M50V5X11F
HK JDW NO:
10881-NNR4R7M50V5X11F
Description:
4.7μF Capacitor 20% Bulk 38mA 2mm Radial
Quantity:
In Stock : 4642
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NNR4R7M50V5X11F
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45.88Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.01505mA
  • Ripple Current
    38mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.09
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm