  • NNR102M16V12.5X25TBF
NNR102M16V12.5X25TBF
advertisement
Manufacturer No:
NNR102M16V12.5X25TBF
HK JDW NO:
10881-NNR102M16V12.5X25TBF
Description:
1mF Capacitor 20% 740mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NNR102M16V12.5X25TBF
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1mF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.488mA
  • Ripple Current
    740mA
  • Tan Delta
    0.18
  • ESR
    300 mΩ
  • Diameter
    12.5mm