  • NLV32T-221J-EFD
NLV32T-221J-EFD
advertisement
Manufacturer No:
NLV32T-221J-EFD
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLV32T-221J-EFD
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
NLV32T-221J-EFD
Description:
Quantity:
In Stock : 4617
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLV32T-221J-EFD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Weight
    50.008559mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NLV-EFD
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    50mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    21Ohm Max
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    7MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm