  • NLV25T-820J-EFD
NLV25T-820J-EFD
advertisement
Manufacturer No:
NLV25T-820J-EFD
HK JDW NO:
769-NLV25T-820J-EFD
Datasheet:
NLV25T-820J-EFD
Description:
Quantity:
In Stock : 100
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NLV25T-820J-EFD
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    NLV-EFD
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    66mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    19Ohm Max
  • Max DC Current
    66mA
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm