  • NLV25T-1R8J-PFD
NLV25T-1R8J-PFD
advertisement
Manufacturer No:
NLV25T-1R8J-PFD
HK JDW NO:
769-NLV25T-1R8J-PFD
Datasheet:
NLV25T-1R8J-PFD
Step5Bar-code shipping tag
NLV25T-1R8J-PFD
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    NLV-PFD
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    210mA
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.45Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    135MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm