  • NLHV25T-R18J-PF
NLHV25T-R18J-PF
advertisement
Manufacturer No:
NLHV25T-R18J-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLHV25T-R18J-PF
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NLHV25T-R18J-PF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLHV25T-R18J-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NLHV
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.1mm
  • Current Rating
    475mA
  • Inductance
    180nH
  • Test Frequency
    25.2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    450mOhm Max
  • Max DC Current
    475mA
  • Frequency - Self Resonant
    500MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 25.2MHz
  • Q Factor
    35
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm