  • NLE-L6R8M50V5X11F
NLE-L6R8M50V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NLE-L6R8M50V5X11F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NLE-L6R8M50V5X11F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
6.8μF Capacitor 20% Bulk 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NLE-L6R8M50V5X11F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm