  • NLCV32T-100K-EF
NLCV32T-100K-EF
advertisement
Manufacturer No:
NLCV32T-100K-EF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLCV32T-100K-EF
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
NLCV32T-100K-EF
Description:
Quantity:
In Stock : 2197
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLCV32T-100K-EF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NLCV-EF
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    468mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    450mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    468mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    450mA
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm