  • NLCV25T-6R8M-PFR
NLCV25T-6R8M-PFR
advertisement
Manufacturer No:
NLCV25T-6R8M-PFR
HK JDW NO:
769-NLCV25T-6R8M-PFR
Datasheet:
NLCV25T-6R8M-PFR
Description:
Quantity:
In Stock : 2907
Step5Bar-code shipping tag
NLCV25T-6R8M-PFR
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.1mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    390mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.104Ohm Max
  • Max DC Current
    275mA
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    10 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    20
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C