  • NFA31CC471R1E4D
NFA31CC471R1E4D
advertisement
Manufacturer No:
NFA31CC471R1E4D
HK JDW NO:
535-NFA31CC471R1E4D
Datasheet:
NFA31CC471R1E4D
Purchasing and Inquiry
NFA31CC471R1E4D Overview
When seated, the maximal height is 0.039 1.00mm.This program operates with 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm as its size/dimension.1206 (3216 Metric), 10 PC Pad cases contain the product.It has a 800μm terminal pitch.A voltage of 25V is required for the operation of this electrical part.
NFA31CC471R1E4D Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a 800μm terminal pitch
NFA31CC471R1E4D Applications
There are a lot of Murata Electronics NFA31CC471R1E4D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
NFA31CC471R1E4D
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    200mA
    L3.2XB1.6XH0.8 (mm)
  • Voltage
    25V
  • Max Current Rating
    200mA
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm
  • Current
    200mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    25V
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    3.2mm