  • NFA31CC223R1C4D
NFA31CC223R1C4D
advertisement
Manufacturer No:
NFA31CC223R1C4D
HK JDW NO:
535-NFA31CC223R1C4D
Datasheet:
NFA31CC223R1C4D
Purchasing and Inquiry
NFA31CC223R1C4D Overview
Sitting at 0.039 1.00mm height, the maximum height is reached.Size/dimension is set to 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The product is packaged in a 1206 (3216 Metric), 10 PC Pad case.800μm is the terminal pitch of this part.It operates from a voltage of 16VV DC.
NFA31CC223R1C4D Features
the maximal height is 0.039 1.00mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a 800μm terminal pitch
NFA31CC223R1C4D Applications
There are a lot of Murata Electronics NFA31CC223R1C4D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
NFA31CC223R1C4D
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    200mA
    L3.2XB1.6XH0.8 (mm)
  • Voltage
    16V
  • Max Current Rating
    200mA
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm
  • Current
    200mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    16V
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%