  • NEZHL474Z5.5V21.5X9.5F
NEZHL474Z5.5V21.5X9.5F
advertisement
Manufacturer No:
NEZHL474Z5.5V21.5X9.5F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NEZHL474Z5.5V21.5X9.5F
Package:
Description:
Cap Supercap 0.47F 5.5V -20% to 80% (21.5 X 9.5mm) Radial Cylindrical 5mm 216uA 20 Ohm 1000h 85°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NEZHL474Z5.5V21.5X9.5F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Tolerance
    -20% to 80%
  • Part Status
    NRND
  • Construction
    Cylindrical
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    5.5VDC