  • NEDL226M2.5V16X25F
NEDL226M2.5V16X25F
advertisement
Manufacturer No:
NEDL226M2.5V16X25F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NEDL226M2.5V16X25F
Package:
Description:
Cap Supercap 22F 2.5V 20% (16 X 25mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 11000uA 0.1 Ohm 1000h 70°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NEDL226M2.5V16X25F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    2.5VDC