  • NCA0805X7R104M10TRPF
NCA0805X7R104M10TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NCA0805X7R104M10TRPF
HK JDW NO:
10881-NCA0805X7R104M10TRPF
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
NCA0805X7R104M10TRPF Overview
Seating height reaches 1mm.There is no rated (DC) voltage (URdc) for this electrical device.The coefficient of temperature is 15% ppm/°C.A case of 0805 is used to package the product.Part number 500μm has a fixed terminal pitch.
NCA0805X7R104M10TRPF Features
the maximal height is 1mm
a rated (DC) voltage of 10V
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 500μm terminal pitch
NCA0805X7R104M10TRPF Applications
There are a lot of NIC Components NCA0805X7R104M10TRPF applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
NCA0805X7R104M10TRPF
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm