  • NAZT332M25V18X17.5JLSF
NAZT332M25V18X17.5JLSF
advertisement
Manufacturer No:
NAZT332M25V18X17.5JLSF
HK JDW NO:
10881-NAZT332M25V18X17.5JLSF
Description:
3300μF Capacitor 2060mA
Step5Bar-code shipping tag
NAZT332M25V18X17.5JLSF
    FLAT
  • Mounting Feature
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    3300μF
  • Packing Method
    TR, 15 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    7575
  • Leakage Current
    0.825mA
  • Ripple Current
    2060mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    33 mΩ
  • Height
    17.5mm
  • Length
    20mm
  • Width
    19mm