  • NAZT270M10V5X6.3NBF
NAZT270M10V5X6.3NBF
advertisement
Manufacturer No:
NAZT270M10V5X6.3NBF
HK JDW NO:
10881-NAZT270M10V5X6.3NBF
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
27μF Capacitor 20% Tape & Reel 170mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NAZT270M10V5X6.3NBF
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2121
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    170mA
  • Tan Delta
    0.2
  • ESR
    700 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Height
    6.3mm
  • Length
    5.8mm
  • Width
    5.3mm