  • NAZT151M100V16X17HLSF
NAZT151M100V16X17HLSF
advertisement
Manufacturer No:
NAZT151M100V16X17HLSF
HK JDW NO:
10881-NAZT151M100V16X17HLSF
Description:
150μF Capacitor 20% 793mA 7mm
Step5Bar-code shipping tag
NAZT151M100V16X17HLSF
    Select All
  • Mount
    ALUMINUM (WET)
  • Published
    2010
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, 15 INCH
  • Lead Pitch
    7mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    2.1 mm
  • Size Code
    6464
  • Voltage
    100V
  • Ripple Current
    793mA
  • Tan Delta
    0.07
  • Current - Leakage
    150μA
  • Diameter
    16mm
  • Height
    17mm
  • Length
    17.4mm
  • Width
    16.3mm