  • NATT681M6.3V10X10.5LBF
NATT681M6.3V10X10.5LBF
advertisement
Manufacturer No:
NATT681M6.3V10X10.5LBF
HK JDW NO:
10881-NATT681M6.3V10X10.5LBF
Description:
680μF Capacitor 154mA
Step5Bar-code shipping tag
NATT681M6.3V10X10.5LBF
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Capacitance
    680μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    4141
  • Leakage Current
    0.04284mA
  • Ripple Current
    154mA
  • Tan Delta
    0.3
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    300 mΩ
  • Height
    10.5mm
  • Length
    11mm
  • Width
    10.3mm