  • NATT102M25V16X17JLSF
NATT102M25V16X17JLSF
advertisement
Manufacturer No:
NATT102M25V16X17JLSF
HK JDW NO:
10881-NATT102M25V16X17JLSF
Description:
1000μF Capacitor 630mA
Step5Bar-code shipping tag
NATT102M25V16X17JLSF
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1000μF
  • Packing Method
    TR, 15 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    6464
  • Leakage Current
    0.25mA
  • Ripple Current
    630mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    80 mΩ
  • Height
    17mm
  • Length
    18mm
  • Width
    16.3mm