  • NASE100M25V4X5.5NBF
NASE100M25V4X5.5NBF
advertisement
Manufacturer No:
NASE100M25V4X5.5NBF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NASE100M25V4X5.5NBF
Package:
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Tape and Reel 25mA
Step5Bar-code shipping tag
NASE100M25V4X5.5NBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    26.54Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1717
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    25mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Height
    5.5mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    4.3mm