  • NACZF472M10V18X22TR13T2F
NACZF472M10V18X22TR13T2F
advertisement
Manufacturer No:
NACZF472M10V18X22TR13T2F
HK JDW NO:
10881-NACZF472M10V18X22TR13T2F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
4.7mF Capacitor 20% Tape & Reel 2.49A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NACZF472M10V18X22TR13T2F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7mF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    7575
  • Leakage Current
    0.47mA
  • Ripple Current
    2.49A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.25
  • Diameter
    18mm
  • Height
    22mm
  • Length
    20.1mm
  • Width
    22mm